• חדשות והשקות >>  בעקבות אזהרת משרד הבריאות העולמי: מחצית מהישראלים רואים בטונה תחליף לבשר מעובד

 • בעקבות אזהרת משרד הבריאות העולמי: מחצית מהישראלים רואים בטונה תחליף לבשר מעובד

  הודעת משרד הבריאות העולמי כי בשר מעובד מסכן את הבריאות ויש להגביל את צריכתו לפעם בחודש
   גרמה לטלטלה בשווקי המזון בעולם. לכתבה המלאה
  גם בשוק הישראלי הורגשה השפעה מידית בעקבות ההודעה, עם ירידה מדווחת של כ 30% במכירות נקניקים בימים שלאחר פרסום האזהרה. לכתבה המלאה
  שבועיים לאחר הפרסום נראה כי השפעת הפרסום על כוונות הצריכה של הצרכן הישראלי לא מתפוגגת: 
  מסקר מיוחד שערכה חברת "נילסן" עבור "טונה סטארקיסט" עולה כי 80% מהישראלים נהגו לצרוך בבית בשר מעובד לסוגיו טרם פרסום הודעת משרד הבריאות. 
  לא פחות מ- 2/3 מהישראלים מודים כי הושפעו מהודעת משרד הבריאות העולמי, וכי יפסיקו או יפחיתו צריכת מוצרים בשר מעובד.
  50% מהישראלים שוקלים להשתמש בטונה מקופסה כתחליף לבשר מעובד קר (נקניקים ופסטרמות) במידה רבה או במידה רבה מאד. 40% מהישראלים שוקלים להשתמש בטונה מקופסה כתחליף לבשר מעובד חם (דוגמת קציצות, נקניקיות ובשר על האש).
  נתון מעניין נוסף העולה מן הסקר הוא כי באופן כללי גברים אדישים יותר מנשים ביחס לאזהרת משרד הבריאות, ועם זאת דווקא הגברים הם בעלי כוונות גבוהות יותר לצרוך טונה מקופסה כתחליף לבשר.
   
  רותי אבירי, דיאטנית קלינית ויועצת תזונה לסטארקיסט ממליצה על טונה כמנה חלבונית מצוינת לארוחת הצהרים או לארוחה קלה. על פי אבירי - תהליך הייצור של טונה מקופסה כולל רק תוספת שמן או מים לדג ובישול בחום נמוך, כך נשמרים מירב הערכים התזונתיים של הטונה בהשוואה לדג הטרי. עוד מוסיפה אבירי, כי טונה מקופסה אינה רק מקור לחלבונים מן החי הנחשבים למקור טוב לאספקת חומצות אמינו חיוניות, אלא גם קלה לעיכול ומספקת עושר רב של רכיבי תזונה חיוניים אחרים.
  הטונה היא מקור מצוין לוויטמינים ומינרלים רבים כגון:  ויטמין B6,  B12, ברזל, אבץ, מגנזיום, זרחן וסלניום עבור כל הגילאים. היא דלה בשומן (פחות מ-1%), מכילה רק 50 מ"ג כולסטרול ב-100 גר' וכמות משמעותית של חומצות השומן אומגה 3.
  טונה סטארקיסט עשויה מרכיבים טבעיים בלבד, ללא תוספים, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים.

 • הצג הכל
up לכל סרטוני סטארקיסט
חיפוש חופשי באתר
search