• חדשות והשקות >> אתר ynet , ספטמבר 2014

 • אתר ynet , ספטמבר 2014

  אחת ולתמיד: האם דגים בריאים לנשים בהריון? 

  לראשונה, ממליצים גופי הבריאות האמריקנים לקבוע כמויות מינימום לצריכת דגים, כלומר להגדיר בפועל את הדגים כרכיב הכרחי בתפריט התזונה של נשים בהריון, ומנסים לעודד את צריכתם. זאת לאור העובדה כי נשים רבות בהריון כלל לא צורכות דגים ובכך מזיקות להתפתחות עובריהן.
  מדי כמה חודשים מתפרסמים ברשת מחקרים או דו"חות המתייחסים לנושא הרגיש והרלוונטי לרבים: צריכת דגים על ידי נשים בהריון וילדים. המסקנות של הפרסומים השונים לא תמיד תואמות, והבלבול והחשש בקרב הצרכנים גובר, ובצדק.

  רק לפני חודשיים, ביוני 2014, התפרסמה טיוטת עדכון עצתם המשותפת של ה –FDA וה – EPA, גופי הבריאות האמריקנים לגבי צריכת דגים. לראשונה, ממליצים גופים אלה לקבוע כמויות מינימום לצריכת דגים, כלומר מגדירים בפועל את הדגים כרכיב הכרחי בתפריט התזונה של נשים בהריון, ומנסים לעודד את צריכתם.

  טיוטה זו נוסחה לאור נתונים שהראו כי אחת מכל חמש נשים בהריון בארה"ב לא אכלה כלל דגים בחודש האחרון, ואילו שאר הנשים בהריון אכלו כמות של פחות מ- 100 גרם דגים בלבד, ועל סמך ההכרה בתרומתם של הדגים לשמירה על בריאות האם והתפתחות תקינה של העובר.

   

  בה בעת, התפרסם השבוע מאמר של מגזין הצרכנות האמריקני, Consumer Reports, שכותרתו "האם אכילת הדגים הלא-נכונים עלולה להעמיד אתכם בסיכון לחשיפה מוגברת לכספית"?

 • הצג הכל
up לכל סרטוני סטארקיסט
חיפוש חופשי באתר
search